Ceny za SHMŠ 2020 rozdány

Vítězem pátého ročníku Sportovních her mateřských škol (SHMŠ), největší plzeňské akce pro předškolní děti, se stal tým Sedmička ze 7. mateřské školy v Plzni v Kralovické ulici.

Dary malým sportovcům osobně předali v pondělí 15. června první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce spadá oblast sportu, a radní pro oblast školství Lucie Kantorová. Děti přijela pozdravit také starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Děti od pořadatelů a partnerů her, Decathlonu a Jipastu, obdrželi atletickou sadu a sadu pro lukostřelbu.

„Sportovní hry mateřských škol znovu rozpohybovaly na tisíc plzeňských předškoláků,“ připomněl Roman Zarzycký. „Jsem velmi ráda za danou akci, která přivádí předškolní děti ke sportu,“ dodala Lucie Kantorová.

Na druhém místě pátého ročníku Sportovních her mateřských škol se umístila 64. mateřská škola a třetí příčku obsadili Cvrčci z 5. mateřské školy. Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 42 mateřských škol, z toho 41 v kvalifikačních kolech a Mateřská škola Křimice v náhradním termínu na začátku června. Ostatní mateřské školy z plzeňských obvodů 6 až 10 možnost dotestování v náhradním termínu nevyužily, a to z důvodu nedostatečného počtu dětí, nebo z důvodu vnitřních upravených provozních řádů škol.

Ceny se již dostaly i do ostatních mateřských škol, které skončily do 10. místa. A nezapomněli jsme ani na mateřské školy z menších plzeňských obvodů, kterým v účasti na Sportovních hrách mateřských škol zabránila opatření spojená s pandemií Covid-19. Těm jsme jako dárek zavezli švihadla, aby děti mohly zůstat v pohybu i přes prázdniny.