Plzeň zná vítěze Sportovních her mateřských škol 2020

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila i 5. ročník Sportovních her mateřských škol (SHMŠ). Největší plzeňské akci pro předškolní děti letos chybělo tradiční finále, a tak konečné výsledky pořadatelé sestavili na základě výkonů v kvalifikacích. Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 42 mateřských škol, z toho 41 v kvalifikačních kolech a MŠ Křimice v náhradním termínu zrušeného finále. Ostatní MŠ z malých plzeňských obvodů možnost dotestování v náhradním termínu nevyužily.

„Sportovní hry mateřských škol znovu rozpohybovaly na tisíc plzeňských předškoláků,“ uvedl 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. „Jsem hrozně rád, že se akci podařilo vyhodnotit i v tomto nelehkém období. Vítězům gratuluji a před nejlepšími individuálními výkony smekám. Pohyb u našich dětí je elementární věc a město Plzeň se tomuto snaží vytvořit ty nejlepší podmínky,“ dodal Roman Zarzycký.

Pořadí deseti nejlepších MŠ:

1. Sedmička, 7. Mateřská škola Plzeň
2. 64. MŠ Plzeň
3. Cvrčci, 5. MŠ Plzeň
4. 63. MŠ Plzeň
5. 54. MŠ Plzeň
6. Lochneska, 78. MŠ Plzeň
7. Sluníčka, 91. MŠ Plzeň
8. Sovičky, 7. ZŠ a MŠ Plzeň
9. Kosíci, 87. MŠ Plzeň
10. Veverky, 23. MŠ Plzeň

Nejlepší individuální výkony:

Dívky:

hod: Leontýna Šťastná (5. MŠ): 11 m
skok: Sára Švajnerová (7. MŠ): 150 cm
překážka: Tereza Noháčková (60. MŠ): 13,67 s
běh: Tereza Noháčková (60. MŠ): 9,50 s

Chlapci:

hod: Ondřej Hejplík (38. MŠ): 13,9m
skok: Daniel Valenta (5. MŠ) a Tomáš Krupař (33. MŠ): 155cm
překážka: Dominik Zlámala (23. MŠ): 13,6s
běh: Jakub Matějček (78. MŠ): 9,42s

Kvůli zrušení finále se letos neudělil titul Předškolák města Plzně v běhu na 400m.

Příští týden doručí organizátoři (akci pořádá město Plzeň a realizuje ji Pohyb a zdraví o.p.s.) deseti nejlepším MŠ věcné ceny, individuální vítězové budou v doprovodu rodičů pozváni na radnici města Plzně. Všichni ocenění obdrží sportovní vybavení a materiál. „Je mi velmi líto, že velké květnové finále Sportovních her jsme museli z důvodu pandemie koronaviru zrušit. Touto akcí si děti vytváří vztah k pohybu hravou formou a především jsem ráda, že děti předškolního věku mají možnost se zúčastnit svojí první velké soutěže,“ zhodnotila akci radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová.

Partnery Sportovních her mateřských škol byli Decathlon, VZP a Jipast.