Sportovní hry mateřských škol 2020 mají za sebou kvalifikační kola

Ve všední dny od 3. do 11. února 2020 se uskutečnila kvalifikační kola 5. ročníku největší plzeňské akce pro předškolní děti – Sportovních her mateřských škol (SHMŠ).

Akce vznikla na popud Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví. Ta se tentokrát musela při realizaci sportovních her potýkat s orkánem Sabina i chřipkovou epidemií na řadě školek. Některé kvůli ní dorazily s méně dětmi, jedna školka svoji účast musela úplně zrušit. Z obav před Sabinou pak na žádost ředitelek škol přesunuli organizátoři celý pondělní program na úterý.

„Jsem ráda, že se i přes chřipkové období až na jedinou výjimku podařilo zajistit účast všech školek ze čtyř hlavních plzeňských obvodů a děti si mohly při této skvělé akci zasportovat,“ uvedla plzeňská radní pro školství Lucie Kantorová.

Děti soutěžily ve čtyřech disciplinách – hod do dálky, člunkový běh 4x6m, skok z místa snožmo a přeskakování a podlézání překážky. Kvalifikačních kol se zúčastnili i starostové obvodů 1 a 3 Helena Řežábová a David Procházka, kteří si některé discipliny sami na vlastní kůži vyzkoušeli.

Z kvalifikací se do finále SHMŠ, které se uskuteční na Atletickém stadionu města Plzně ve Skvrňanech 12. května, kvalifikovalo ze čtyř největších obvodů 21 školek, které doplní po jedné školce ze čtyř menších obvodů. Nejúspěšnější v kvalifikacích jednotlivých obvodů byly tyto týmy:

MO Plzeň 1 – 7. MŠ (Sedmička)
MO Plzeň 2 – 5. MŠ (Cvrčci)
MO Plzeň 3 – 63. MŠ
MO Plzeň 4 – 64. MŠ

„Odezvy učitelů a radostný výraz v obličejích dětí opět dokázaly, že tato akce patří mezi vyhledávané. Jsem rád, že ji město Plzeň pravidelně připravuje,“ neskrýval nadšení ze sportujících dětí 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Některé ze školek se na SHMŠ dlouhodobě a pravidelně připravují. „Tři školky z prvního obvodu už od prosince na jednotlivé discipliny sportovních her speciálně trénují. Na výsledcích kvalifikace se to pak pochopitelně projevilo,“ konstatoval vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Přemysl Švarc.

Každý startující si z kvalifikace odnesl švihadlo ve tvaru symbolu akce žabáka a řadu dalších drobných dárků.

Foto ke stažení na Facebooku Nadace sportující mládeže.

Výsledky kvalifikací