Sportovní hry MŠ 2022 odstartovaly

Květen a začátek června bude ve znamení největší plzeňské akce pro předškolní děti. Sportovní hry mateřských škol (SHMŠ) se letos budou konat už posedmé. Zároveň se jedná o druhý nesoutěžní ročník – kvůli pandemii covid-19 nebudou stejně jako loni ani letos uspořádána kvalifikační kola ani finále. Každá školka akci zrealizuje ve vlastních venkovních prostorech.

Děti soutěží v tradičních čtyřech individuálních disciplinách:

  • hod do dálky
  • člunkový běh 4x6m
  • skok z místa snožmo
  • přeskakování a podlézání překážky


„Každému dítěti přeji, ať se mu všechny čtyři cviky podaří, užije si celé dopoledne a sport ho začne ještě více bavit. Jako dárek dostanou předškolní děti velmi populární hračku pop-it ve tvaru žabáka, což je symbol nadace i tohoto projektu,“
prozradil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Součástí sportovního dopoledne v každé školce budou i dvě doprovodná stanoviště. Jedno podporuje Západočeská univerzita v Plzni a projekt Předškoláci v pohybu (cvičení s míči a švihadly), druhé doprovodné stanoviště spoluorganizuje Zábavné učení (www.zabavneuceni.cz), které poskytlo pomůcku zvanou “Duhohrátky”.

Podle výsledků soutěžních disciplin vyhlásí každá školka nejšikovnější dítě (jako cenu obdrží nejšikovnější dítě poukázku v hodnotě 500 Kč a drobný dárek od partnera akce Decathlonu). Pokud některé dítě překoná rekord z loňského roku, získá hodnotnou cenu od stejného partnera. Každý předškolák navíc obdrží dárek a pitíčko.

Celkově se letos přihlásilo 50 mateřských škol (s jedinou výjimkou se přihlásily všechny školky zřizované městem) a více než 3 200 předškoláků. Přehled termínů konání Sportovních her mateřských škol 2022 na jednotlivých školkách posílám v příloze (soutěžit se bude vždy od od 9 do cca 11.30 hodin).

SHMŠ umožňují dětem poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří a navazuje na zjišťování pohybových dovedností předškoláků s názvem Pohyb 1P. Akce vznikla na popud Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s Pohyb a zdraví, o.p.s..