V Plzni proběhly kvalifikační kola Sportovních her mateřských škol

Od 11. do 20. března proběhly v plzeňských obvodech Plzeň 1 až 4 kvalifikační kola Sportovních her mateřských škol. Zapojilo se do nich téměř 1300 předškoláků ze všech plzeňských veřejných mateřských škol. Akci připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň.

Děti soutěžily ve čtyřech disciplínách: hodu do dálky, skoku z místa, běhu kolem met a přeskakování a podlézání překážky. Celou akcí je zároveň provázel maskot v podobě oblíbeného žabáka. Na každé dítě čekal drobný dárek v podobě stylového nákrčníku a láhev s pitím.

Cílem sportovních her, které se letos konají již podeváté, je dostat děti do pohybu, ukázat jim, jak skvělý a prospěšný může být aktivní životní styl a zároveň jim umožnit poznat atmosféru opravdových sportovních soutěží.

Z každého obvodu se do velkého finále kvalifikovaly čtyři nejlepší mateřské školy. Tam je doplní ještě MŠ z menších plzeňských obvodů, které postupují přímo. Finále se uskuteční 6. června 2024 na Atletickém stadionu města Plzně.

Finálový den slibuje nejen vzrušující soutěžení, ale také bohatý doprovodný program určený i pro nesoutěžící děti. Všichni se budu moci zapojit také do dobrovolného běhu na 400 metrů. Nejrychlejší běžec bude vyhlášen Předškolákem města Plzně.

Sportovní hry mateřských škol jsou výsledkem spolupráce mezi městem Plzní, Nadací sportující mládeže a Fakultou pedagogickou Západočeské univerzity v Plzni. Ve spolupráci nadace a univerzity byly stanovené disciplíny, studenti i odborní pracovníci univerzity se podílejí i na zajištění celé akce.

Sportovní hry mateřských škol v Plzni jsou dle všech ohlasů skvělou iniciativou, která podporuje zdravý životní styl a aktivní zapojení dětí do sportu.

Výsledky po jednotlivých obvodech jsou k dispozici na https://www.shms.cz/kvalifikace/.